| Elissa876 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati. De cateva saptamani mi se pare ca o vad pe matusa mea care a murit. O vad langa mine in pat si sta pur si simplu si se uita la mine... De ce? Si nu o vad doar cand sunt singura, o vad si cand sunt impreuna cu prietenii. Nu stiu ce sa fac. Imi este frica sa ies din casa noaptea... Ce sa fac sa nu o mai vad? Sau vrea sa imi transmita ceva?

9 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

"...mi se pare ca o vad..."

Astea-s cuvintele cheie din problema ta. Intr-adevar doar TI SE PARE.
Nu e nici o matusa care te priveste si vrea sa-ti spuna ceva, totul s-a petrecut o data in mintea ta, ai ramas cumva marcata de ceea ce ti-ai imaginat si ti-a parut real si acum e relativ usor ca mintea ta sa recreeze astfel de imegini. Nu te mai gandi la ea.

| danay72 a răspuns:

Nu te îngrijora, nu îți transmite nimic. Morții nu mai sunt conștienți de nimic și nu au nici un plan. Eclesiastul 9:5, 6,10

| RAY a răspuns:

E doar propia ta imaginatie atat

| minrest a răspuns:

Ce ar putea sa iti transmita? Este o halucinatie. Eu iti recomand sa mergi la psihiatru, imi cer scuze daca cuvantul ''psihiatru'' iti suna prost, dar daca te doare cotul mergi la ortoped, ai o buba mergi la dermatolog, ai halucinatii mergi la psihiatru. Pe mine m-a durut fundul si m-a trimis la chirurg, desi nu aveam nimic de taiat, dar proctologia este parte a chirurgiei. Succes.

| RoxanaY a răspuns:

Vreau sa-mi dai niste raspunsuri la aceste intrebari ca sa-ti pot raspunde si eu la randul meu la intrebare: Cum era bunica ta? Buna? Rea? Pacatuia? Injura? Credea in Dumnezeu? Citea Biblia? Se ocupa cu partea spirituala in asa fel incat sa nu ajunga in iad?
Ps. Imi trebuie aceste informatii ca sa aflu de ce o tot vezi.

| minrest a răspuns (pentru RoxanaY):

1. Era inalta, slaba, stirba si adusa de spate. 2. Era buna cu familia ei si cu oamenii saraci. 3. Era rea cu chiriasii si cu oamenii instariti. 4. Cred ca pacatuia, pentru ca postea des si zicea tot timpul ''Doamne, ai mila de mine, pacatoasa''. Dansa cand postea, isi gatea nu doar fara carne, dar si fara ulei. 5. Injura numai de ''moasa''. 6. De crezut, credea, nici nu i-ar fi trecut prin cap ca n-ar exista Dumnezeu. 7. Citea numai ''Noul Testament'', ca il avea scris mare.

| RoxanaY a răspuns (pentru minrest):

Probabil vrea sa te avertizeze sa nu pacatuiesti sau ceva de genul. Vrea sa iti dea un avertizment. Tu stii ce vrea sa te avertizeze(cred). Eu dau cu presupusul. Nu stiu 100%. Poate ai vedenii(cred). Orice poate fi posibil.

| AnonimSuprem1 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica? Nimeni nu mai stie ce este frica: frica este un instinct de supravietuire impotriva mortii pe care o mostenim noi de la acele maimute primitive ca sa nu moara ele.
Cand ne e frica? Noi simtim frica atunci cand suntem constient ca e posibil sa ni se intample ceva rau. Dar, cum poti scapa frica? Fiind constienta de faptul ca nu ti se intampla nimic rau (fiindca chiar nu ti se intampla absolut nimic rau, este adevarat acest lucru). Cum ai ajuns tu la concluzia ca ti se intampla rau daca ai o impresie proasta despre o ruda de a ta?
Daca vei simti frica in continuare, desi, tu esti constienta de faptul ca nu ai de ce sa iti fie frica inseamna ca cea frica vine de la duhuri.

| ania a răspuns:

Roagă-te -Demon de înfricoșare plecă de la mine în numele lui Iisus Hristos, rup orice legătură nedumnezeuiască între mine și mătușa mea, în numele lui Iisus Hristos!