| cristi202 a întrebat:

Va urez Craciun Fericit!

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Oricine ai fi, termină cu trolling-ul!

49 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu va lasati pacaliti.Eu il cunosc pe adevaratul Cristi.Este un om cinstit cu frica de Dumnezeu.O sa aflam cine i-a spart contul, si o sa se rezolve situatia.Sarbatori fericite tuturor!

| FucktheSystem a răspuns:

Ori ți-a spart cineva contul ori ești cel mai genial om în viață.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Pacat ca nu e aici wooden sa vada.thinking

| Wehrmacht a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

A scris pe blog ca i se rupe de casa lui laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno a răspuns:

Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha laughing laughing laughing
Buna asta.
Pacat ca te dai singur de gol cu urmatoarea intrebare. Mai bine o stergi.

| MyObsession a răspuns:

Omule,trebuie sa vada Wooden asta!laughing
Ori esti un imbecil **** cu ochi care i-a spart contul lu= omu asta, ori esti cel mai tare om ever vazut vreodata.

| Anonymus314 a răspuns:

Poate-i verifica totusi cineva ip-ul de pe care a postat in trecut, si de pe care posteaza acum.

| DorelSudoru a răspuns:

Da care a fost intrebarea? Eu am vazut doar "Va urez craciun fericit"

| Holocaust a răspuns (pentru DorelSudoru):

Tipu' ăsta era unu la care, cică i-ar fi ars casa.Toți au încercat să-l ajute,să-i trimită bani în cont,să-i găsească un loc de muncă, și acum postase ceva gen"Hă, hă fraierilor.Nu mi-a ars casa de fapt.Proștilor,mi-ați dat bani degeaba."Probabil i-a aflat vreunul parola...
Mie nu-mi pasă...

| DorelSudoru a răspuns:

Hahaa...daca chiar era teapa si nu ia spart nimeni contul e prea caterincalaughing Na sa mai fiti buni...

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este adevarat ce spui m-ai dezamagit tare. Va trebui sa restitui banii, altfel te-ai putea trezi cu mai multe plangeri penale pentru inselaciune.

| justitiarul a răspuns (pentru Ioandelasal):

Domnule Ioandelasal nu ma asteptam ca dumneavoastra sa credeti minciunile astea.
Exista useri care au fost acasa la Cristi si au vazut tragedia.Cum puteti crede asa ceva?

| Ioandelasal a răspuns (pentru justitiarul):

@justitiarul, mi-a venit greu sa cred, ai vazut ca am spus "Daca este adevarat" si ai vazut raspunsul. Am vazut si postarile ulterioare si sunt complet nelamurit, chiar nu mai stiu ce sa cred. Mereu sunt de buna credinta si ii judec si pe ceilalti dupa mine, asa ca m-am pacalit uneori, chiar in privinta unora de la care nu ma asteptam. Nu prea inteleg cum a fost posibil si de ce aceasta postare, modificata apoi. Astept sa vad ce va spune echipa TPU in privinta contului. Craciun Fericit!

NOname
| NOname a răspuns:

Am scris deja la Contact și sper că în scurt timp se vor lua măsuri.
Este clar că acest cont a fost spart (și nu e primul), așa că nu luați în serios nimic din ceea ce zice! Nu vă lăsați păcăliți!

Sărbători fericite!

P.S. Și apropo, http://www.TPU.ro/......intrebare/ (raportată).

http://www.TPU.ro/......ece-a-pus/ (repostată).

| misterioaѕa a răspuns (pentru NOname):

NOname cum să spargă un cont? nu este posibil, doar dacă îi ştiau parola.

| Anonymus314 a răspuns (pentru misterioaѕa):

Poti sa stii ce-a facut pentru bani?

| misterioaѕa a răspuns (pentru Anonymus314):

Nu înţeleg!

| Anonymus314 a răspuns (pentru misterioaѕa):

Daca i-a oferit bani (bou asta) pentru cont si el a acceptat?

| misterioaѕa a răspuns (pentru Anonymus314):

Da,de ce?

| Anonymus314 a răspuns (pentru misterioaѕa):

Ca sa-si repare casa sau na, o fi avut motivele lui.

| NOname a răspuns (pentru misterioaѕa):

Crede-mă, este posibil.
I s-a mai spart contul și IMPERIEI, Brigaelei, lui branicu (utilizatorul de pe locul 10) și altora. Nu este primul caz pe TPU.

(Poate au niște parole ușor de ghicit; poate au fost neatenți și s-au expus singuri, nedelogându-se la timp și lăsându-și parola neprotejată; poate avem pe TPU niște hacker-i care și-au făcut un scop în viață din a troll-a de pe conturile celorlalți; poate...)

| misterioaѕa a răspuns (pentru Anonymus314):

De asta ne face în tot felul?laughing

| Wehrmacht a răspuns (pentru misterioaѕa):

Ai auzit de crackeri? Aia care sparg parole? S-au spart si parole de la NASA si tu spui ca nu se poate sparge o parola de pe un site amarat? Crezi ca pe aici nu sunt decat oameni "de rand" care nu stiu nimic despre PC-uri sau sa programeze?

| misterioaѕa a răspuns (pentru Wehrmacht):

Bună
Da,am auzit de crackeri, dar de când sunt pe TPU nu am auzit că o persoană a rămas fără cont din cauza crackerilor.
Dacă voi aveţi dreptate îi cer scuze lui Cristi.

| teodora555 a răspuns (pentru misterioaѕa):

Poate a aflato.eu stiu...

NOname
| NOname a răspuns:

De câte ori ai de gând să te editezi și re-editezi?
Nu mai bine ai părăsi contul omului?
Deja te-ai făcut înțeles. Ajunge.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru NOname):

O minciuna groteasca. Eu, Kronstadt si Caractere am fost acolo. Am vazut. Casa chiar a ars, iar Cristi are intr-adevar nevoie de ajutor. Nu mai are nimic. Nu are unde locui, nu are nimic!

| NOname a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Da, știu.
Dar cred că unii aveau nevoie de o confirmare.
Mulțumesc...

Sărbători fericite!

| carpediem a răspuns:

Da...e ceva gen iad si paradis. Recunosc ca si eu am vrut sa pun umarul sa te ajut cu munca nu sa dau bani, dar nu am facut-o pentru ca mi s-a parut dubios cand ai spus ca aeroterma a stat nesupravegheata 10 minute, lucru care mi s-a parut dubios ca in 10 min. sa arda haine, geanuri etc. Atunci am spus ca e din cauza socului si nu ai aproximat bine, dar ceva m-a oprit. Am instincte bune de care ascult si iata ce zici tu acum. Oricum si acum e ceva dubios deoarece din cate te cunosc de aici nu vad sensul de a te demasca si sa-ti bati cuie in talpa, pentru ca scopul a fost atins. In fine, nu stiu de ce ma obosesc sa mai scriu, to be or not to be...nu mai e nimic de zis.

| Flav a răspuns:

Deci ce pot sa zic acum, dupa ce-am terminat de impodobit bradul, de colindat si abia sosit din oras: intru pe TPU si vad un show grotesc cum numai la romani poate exista. Cum se da o pastila, cum apar toti medicii, toti inteleptii, toti intelectualii care fii atent, ei au prevazut asa ceva. Ma, voi aveti bun-simt? Hai s-o luam putin cronologic:
1. Stiu despre cristi doar de ce-a postat el pe site si-am urmarit in mare discutiile cand a fost vorba de el. Chiar zilele trecute ma intrebam daca s-a mai facut ceva in cazul lui, fiindca incetase valva. Am inteles ca unii useri de pe site, si unii cunoscuti, sau ma rog, mai vechi, carora le stim conduita sau modul de gandire prin ce-au afisat pe meleagul nostru, au fost la el in vizita. Deci totul era si tind sa cred ca este true, mai true ca o mini-senzatie emo.
2. Observ pe unii, care inca sunt la nivelul biberonului pe site, ca n-au vazut in viata lor pe TPU conturi furate. Adica bagarea asta de seama inutila, cand in loc sa taci, fiindca nu cunosti anumite lucruri, si-n cel mai bun caz sa urmaresti si sa te informezi, ei dau imediat cu batul in balta, de parca ar vrea sa cucereasca Pacificul. Da, au fost conturi furate. Pana si brigaela a avut probleme. Asta nu-i un capat de tara. Si fondatorul de la facebook a avut probleme recent.
3. Alta categorie de oameni, cei care s-au simtit mandri, stii cum e, vrei sa arati lumii cat de destept esti tu mami, ca nu te-ai bagat, c-ai avut retineri sau ca nu ti-a pasat, si au raspuns: ''oricum nu mi-a pasat.'' Asa, ok. Da' acu' ce cauti mami sa raspunzi aici, daca nu ti-a pasat sau n-ai dat doi bani pe nimic? Genul asta de oameni, care, cum sa zic, stiti cum apar ciupercile dupa ploaie?
4. Potoliti-va, nu va agitati. Avem promisiunea de la inside man, (@Noname) ca totul se va rezolva. Da, da, imediat. Adica la anul, ca asa cica a spus Catalin, acum e-n toiul sarmalutelor, carnatilor, nu e timp pentru a sta cateva minute sa vada unde a fost problema.
5. Genul asta de spectacole, de isterii, de cancan-uri, de
parandaraturi, ne caracterizeaza ca romani. De aia apar tot felul de porcarii pe la televizor, de emisiuni de prost-gust, de dive autohtone (Oana Zavoranu, Irina Columbeanu) si toate specimenele, fiindca publicului ii place. In loc sa tratam problema cu rabdare, sa vedem si sa gandim si dupa coperta, am inceput sa tipam, sa ne alertam, sa dam cu jigniri, sa ne laudam c-am citit in stele si alte moralisme imaculate.

Las un link, pentru starea pe care o am este prea calma pentru a ma influenta o gainarie virtuala.
http://www.youtube.com/watch?v=VvNbZlyYypU
Sa ne auzim de bine.

| Eღilia62 a răspuns:

Om de nimic ce esti, ori Cristi, ori ala care i-a spart contul.

| akta a răspuns:

Domnule ateu care spargi conturi TPU, macar ai simtul umorului.
Am ras cu lacrimi.Esti tare.rolling on the floor

P.S.Lasa-l in pace pe Cristi, ca nu si-a revenit complet.Radem glumim, dar limita nu o depasim.
Ema este pe lista? Deja îmi imaginez intrebarile.devil

| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Urât din partea ta.Toţi am pus mână cu mână şi am făcut tot posibilul pentru a-ţi rezolva oarecum problema. Dacă a-şi fi în locul tău a-şi muri de ruşine, mai ales în faţa userilor care zile la rând au pus codul contului tău pentru a te ajuta.
Este extrem de urât să vii pe un site şi să scrii că ţi-a luat foc casa doar ca să obţii bani de la userii de aici.Tu ştii că au fost copii de pe TPU care şi-au rugat părinţii să te ajute? Contează gestul în sine.
" Multumesc tuturor credurilor care mi-au dat bani!"nu ar trebui să scrii asta ci "Vă mulţumesc din tot sufletul, dar eu sunt o persoană care îşi bate joc de toţi".
Urât!

Răspuns utilizator avertizat
| misterioaѕa a răspuns:

Hai înjură! Atât îţi permite gândirea ta limitată.
O zi bună!

| ProjectJackpot a răspuns:

Mda,bine. Si tu te-ai dat de gol pentru ca? Daca intr-adevar voiai sa faci misto de cristi, trebuia sa fii mai subtil.

| ProjectJackpot a răspuns:

Si,eventual, Holiud iti era complice. Nu de alta, dar el a afirmat ca a fost la tine acasa. Plus ca a mai vorbit si Ema cu tine la telefon. Toti erau in cardasie cu tine, nu?

| misterioaѕa a răspuns (pentru ProjectJackpot):

Răspunsuri inteligente!
Ai voturi din partea mea! Sunt de acord cu tine!

| Musique a răspuns:

Inteligenta de mine, m-a durut in fund de tine. cool

| cristi202 explică (pentru Musique):

Nu am asteptat sa doara pe undeva pe cienva de mine - cei de pe TPU mi-au oferit ajutorul, eu doar am cautat ceva de lucru, iar ca sa gasesc mai usor, am explicat care era situatia. Poti vedea asta de pe profilul meu, de la intrebarile puse de mine.

| Leon a răspuns:

Multumesc frumos! Si tie la fel!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti un mare NESIMTIT.Toti de aici au vrut sa te ajute deoarece povestea ta parea cat se poate de reala. Daca as fi in locul tau, as da tuturor banii in apoi si mi-as cere scuze.Dar macar si "Multumesc" tuturor '"credurilor" care ti-au dat bani, deoarece s-au gandit la tine si la bunastarea ta! Si oricum mi-am dat seama de minciuna ta:"aeroterma nesupravegheata 10 minute".Te rog, o aeroterma nu arde in 10 minute, si daca ar arde nu ar distruge o casa.Asa ca, in concluzie, vei fi (cel mai probabil)denuntat la politie pentru inselaciune si v-a trebui sa le dai tuturor banii in apoi.

| cristi202 explică (pentru anonim_4396):

Cind ai conditiile necesare, un foc se poate extinde rapid, si eu am experimentat asta. Adevarul e ca si eu am ramas uimit cit de repede a pornit totul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi apare chenarul in care sa imi pun raspunsul si daca mai dau un refresh imi apare "UPS...ne pare rau ca ai luat teapa, bla bla bla." asa ca ma folosesc de raspunsul tau prin optiunea "raspunde".
In primul rand au mai fost si alti useri la Cristi si cica e pe bune, "e dezastru acolo" citand o userita din unele discutii pe tema acestui subiect.
In primul rand eu nu-mi tin mesajele mai mult de 5 minute in mesageria privata pentru ca "hacker-ul" ar putea afla numere de telefon sau alte date personale.
Orice parola se poate sparge mai ales ca acum, prin simpla achizitionare a unui sim prepay, ai un ip si acces la internet fara acte sau facturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer,nu credeam ca utilizatorul cristi202 este asa de nesmintit.Este prea politicos si imi pare rau de ce am scris mai devreme, desi nu prea stiu pentru cine am scris laughing.Dar Craciun Fericit TuTuror!

| IzabellaLoredana a răspuns:

Daca este adevarat, foarte urat din partea ta! Ar trebui sa se ia masuri!

| Chocoleata a răspuns:

Zbori de pe site, nebun incurabil!