| Dorugar a întrebat:

Vechi proroci au anuntat ca va veni o vreme cand un Messiah care ii va elibera pe evrei de sub ocupatia straina si le va asigura o viata fericita in propria lor tara.
Astazi vedem in realitate ca iata evreii au o tara a lor, tara in care nu sunt sub ocupatie straina, si in care traiesc mai fericiti decat romanii.
Intrebare: Ce Mesia asteapta crestinii romani?
Ce sa le faca acest Mesia?
Sa-i adune pe bolnavi si raniti cu salvarea si sa-i duca la biserici unde sa fie mantuiti cantadu-li se prohodul?
Pai asta vedem bine ca o face SMURD -ul doar ca nu-i duce la biserici, ci ii duce la spitale care au mult mai multa putere de a ajuta oamenii aflati in momente de cumpana privind sanatatea, decat preotii care sa le cante prohodul?
Repet intrebarea, de ce il asteptati voi dragi credinciosi crestini pe mantuitor?
Doar sa va ia viata si sa va puna crucea la cap?
Sa va asigure o viata vesnica in Iadul al carui stapan se lauda Christos ca este? (vezi Apoc.1.18)
Sau de ce altceva?

4 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Eu personal nu Il astept foarte tare, nu ma simt pregatit si poate ca se mai salveaza si altii.

| Dorugar explică (pentru mentholinks):

Unde salveaza?
S-a angajat Isus cumva ca medic la Spitalul de Urgenta unde salveaza oameni toata ziua?
Zau ca nu am auzit asa ceva.

Răspuns utilizator avertizat