| RAY a întrebat:

De ce oare doar Dumnezeu crestin este un Dumnezeu infinit care nu poate fi cuprins de mintea noastra limitata?

De ce nu aplicam argumentul asta pentru alti zei? Sau fantome,varcolaci,vampiri, alba ca zapada, zana maseluta?

16 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ai vazut tu studiu stiintific care sa demonstreze ca nu exista zane? Nici eu.

| RAY explică (pentru doctorandus):

Clar,deci exista, ce zane crezi tu ca exista?

| doctorandus a răspuns (pentru RAY):

Eu nu am zis ca ar exista zane. Pur si simplu stiinta nu se ocupa cu existenta zanelor.

| RAY explică (pentru doctorandus):

Era un ras ironic

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Pai hindusii aplica tocmai lucrul acesta lui Brahman.

| Steregoi a răspuns:

Haosul are început sau exista?
Iată un exemplu:

https://filme-online.to/film/eYp/Zygote?ep=19111

| RAY explică (pentru Steregoi):

Pirateria care o promovezi nu are limita?

| Steregoi a răspuns (pentru RAY):

"Prezinti cuvinte haotice ca rezultat al haosului si al intamplarii oarbe". Am citat, tu ai spus-o. Eu doar spun in alta ordine de idei modul tau de gandire.

| Steregoi a răspuns (pentru RAY):

Plagiatul tau.

| RAY explică (pentru Steregoi):

Crestine a minti impotriva aproapelui tau este pacat, asa scrie in biblie, eu nu am afirmat asa ceva

| Steregoi a răspuns (pentru RAY):

Filmele postate de tine pe site-ul tau cu marca ray nu cred ca sunt facute de tine. Acela unde spune ca Biblia a fost modificata dupa alte culturi mai vechi nu spune mare lucru. Intamplarile s-au transmis si prin viu grai iar Dumnezeu le-a confirmat. Credinta mea in Dumnezeu nu se bazeaza doar pe Biblie.

| Mircea08 a răspuns:

"Argumentul asta" poate fi aplicat oricui vrei, oricui crezi ca este infinit si mintea nu poate sa-l cuprinda. Mai sunt si multe alte virtuti pe care sa le atribui celor care crezi tu ca le are

| EcceHomo a răspuns:

Uite,profiți de dreptul tău fundamental de a spune ceea ce gândeşti şi spui numai bazaconii.happy

| RAY explică (pentru EcceHomo):

Eu cred ca tu esti intr o cheata lipsita de ratiune