| mentholinks a întrebat:

„Voi sunteţi martorii Mei – zice Domnul –, voi şi Robul Meu pe care L-am ales, ca să ştiţi, ca să Mă credeţi şi să înţelegeţi că Eu sunt: înainte de Mine n-a fost făcut niciun dumnezeu şi după Mine nu va fi, Eu, Eu sunt Domnul, şi afară de Mine nu este niciun Mântuitor!" Aic vorbeste Tatal, Fiul sau Sfantul Duh? Ca sa stiu cine este singurul mantuitor si la cine sa ma rog.

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Acum 2 ore | r3r3r3r3r3r3 a răspuns:
Crezi ce vrei dar va veni o zi in care nu vei putea spune:"n-am stiut"

asta e amenitare cu iadul, desi de asta crezi in dumnezeu ca ti frica de iad

| Nilsson a răspuns:

Are dreptate acea fata, tu iei in ras credinta, am dubii ca esti asa de interesat de religie, tu vrei doar sa semeni indoiala.
Vad insa ca Dumnezeu inca iti vorbeste prin persoane ca ea.

| mentholinks explică (pentru Nilsson):

Te oftici ca pun cuvantul lui Dumnezeu la incercare?

| Nilsson a răspuns (pentru mentholinks):

Reactia mea nu are importanta, doar ca intentiile tale nu sunt ceea ce par.
Intrebarea asta e normala pentru cineva care e interesat cu adevarat de o anumita doctrina, nu pentru un ateu care oricum nu crede in nicio divinitate.
Daca aveai intradevat o problema cu doctrina trinitatii te-ai fi dus la martorii lui Iehova sau la vreo biserica unitariana.

| mentholinks explică (pentru Nilsson):

Isi mai pun si ateii intrebari, in special legate de sanatatea mentala a unora si de gogomanii gen 3 persoane intr-o fiinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici vorbeste Dumnezeu...

| CinevaAnonimă a răspuns:

Da, ateu care se roaga! Iarasi iei in derâdere cresnii.
Este un singur Dumnezeu in trei ipostasuri. Acolo Tatal vorbeste, dar noi ne rugam la toate persosnele Sfintei Treimi, adica lui Dumnezeu.

| mentholinks explică (pentru CinevaAnonimă):

Deci Dumnezeu Tatal este mantuitorul sau sunt toti trei?

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru mentholinks):

Un singur Dumnezeu este mantuitor, care are trei ipostasuri. Pe pamant a venit Fiul, dar Acesta a si spus ca doar prin El putem ajunge la Tatal. Cine nu este cu El, este impotriva Lui, adica si impotriva Tatalui si a Duhului.

| Romanul86 a răspuns:

Vorbește Dumnezeu Tatăl care Îl naște pe Mântuitorul în veci adică chiar și în momentul acesta.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Crezi ce vrei dar va veni o zi in care nu vei putea spune:"n-am stiut"

Răspuns utilizator avertizat
| Milmoias12 a răspuns:

Dumnezeu sa ti dea sanatate!