| Karmesytta a întrebat:

Voi v-ati dorit ceva mult si v-ati rugat la Dumnezeu si vi s-a implinit?big grinSau Vii s-a aratat vreodata ceva sfant? POVESTITI:* (sunt curioasabig grin)

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Multumesc pentru aprecieri. Draga mea eu am primit multe raspunsuri la rugaciunile mele. Dar ca sa primesti raspuns, mai intai trebuie sa crezi, sa umbli in ascultare de Dumnezeu sa Il slujesti.

11 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Am stat cam doi fara servici. Cam dupa 1 an si jumatate am castigat in mod nesperat o suma de bani, apoi am gasit si un servici potrivit. Un apropiat a platit pentru mine si niste rugaciuni la Manastirea Hadambu.

| danay72 a răspuns:

Biblia spune ca orice ne rugam in armonie cu vointa sa el ne asculta. 1Ioan5:14.Si asa e.De cate ori m-am rugat pentru ca sa se rezolve o anumita situatie, dar in armonie cu modul in care vede Dumnezeu lucrurile, s-a rezolvat.

| Mădă0611 a răspuns:

Exista coincidenta, autosugestie si/sau schizofrenie.
Tie ti s-a implinit ceva?

| vitbsk a răspuns:

Condiţia, pentru a primi lucrurile pentru care te rogi, e să-ţi fie de folos spre mântuire.
Atunci, când te rogi ai şansa să-ţi revezi unele păcate sau greşeli.
Dreapta socoteală ne învaţă să nu ne rugăm pentru a avea arătări ci, pentru a ne vedea greşelile care ne îndepărtează de Dumnezeu.

Şi demonii pot lua chip de lumină.

Şi a te ruga pentru vederi minunate ascunde o slavă deşartă, care gâdilă mândria-iluzia de a fi creştin cu daruri.
Harismele se capătă după ani de nevoinţă duhovnicească şi ascetică, de către cei pe care Dumnezeu îi consideră vrednici.

| YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman a răspuns:

Sunt curios dacă înţelegi pe deplin sensul cuvântului "coincidenţă".

| AnicaiAlin a răspuns:

Cand eram mic m-am rugat foarte mult la dumnezeu ca sa ne ajute familia si sa fim fericiti, ca parintii sa isi gaseasca serviciu si sa isi permita sa ne intretina asa cum trebuie.
Aparent dumnezeu ne-a intors spatele, nu am primit nici un gram de fericire din putinul pe care l-am cerut, adica doar o viata normala si banala ca orice alt om. De altfel cand eram mic ma rugam la dumnezeu ca sa nu ma mai bata tatal meu pentru orice prostie copilareasca, iar m-ia intors spatele. Deabia cand am mai crescut si el nu a mai avut curaj sa dea in mine.
M-am rugat mult si nu am primit nimic si partea cea mai trista este ca nu am cerut bani, case, masini, bijuterii etc. Am cerut doar bunastare sufleteasca si bucurie.

| EmaS a răspuns (pentru AnicaiAlin):

Domnul a ingaduit aceasta situatie in viata ta ca mai tarziu sa stii sa apreciezi tot ceea ce vei primi din Mana Lui.Sa nu cazi in deznadejde, continua sa te rogi, dar cu credinta.

| Karmesytta explică (pentru EmaS):

Imi place raspunsul taubig grin

| surfer01 a răspuns (pentru AnicaiAlin):

Lui AnicaiAlin nu i-ați răspuns, băi mântuiților? Care e explicația pentru el?

Alin, nu cred că te-ai rugat corect, mă. Ești sigur că ai folosit punctuație corespunzătoare?

Karmesytta vrea și ea un iPhone și a rugat-o pe EmaS să-i arate care e șmecheria cu rugăciunile astea.

Dumnezeu are timp de doar câțiva oameni (ca EmaS) în fiecare zi. Ghinion pe restul miilor de oameni care sunt bătuți, răniți, omorîți zilnic în toată lumea.

Probabil ăia au uitat să mai pupe o icoană.

| AnicaiAlin a răspuns (pentru surfer01):

Da sa stii ca nu m-am rugat bine. Deabia dupa ce am inceput sa ma rog de maini si de cap sa functioneze bine impreuna am inceput sa primesc ajutor. De la mine am primit totul, nu de la dumnezeu

| EmaS a răspuns (pentru Karmesytta):

Multumesc pentru aprecieri. Draga mea eu am primit multe raspunsuri la rugaciunile mele. Dar ca sa primesti raspuns, mai intai trebuie sa crezi, sa umbli in ascultare de Dumnezeu sa Il slujesti.