| ANONIMU3O02 a întrebat:

Vreau sa știu și eu cum e posibil așa ceva...laughing)
Am avut și eu 2 câini, mi i-a adus un frate. Nu mai știu exact de unde i-a luat.
Primul câine a murit, s-a îmbolnăvit după 2 săptămâni din momentul ce l-am luat, nu știu exact din ce cauză, cred că nu ii făcusem vaccinul.
Al 2 lea câine care m-am atasat foarte mult de el a murit a 2a zi după ce a murit și celălalt deoarece s-a îmbolnăvit și el. (a murit la mine în brațe) câinele asta l-am îngropat în grădină..am plâns vreo 2 zile după el dar după 3 săptămâni apare înapoi în grădină găsit de mama. Nu mi-a venit să cred când l-am văzut. Era la fel de mic și era acelasi.
Cum e posibil sa învie?! Mai ales că l-am îngropat chiar eu...
După seara l-am tinut afara tot în grădină și după nu l-am mai găsit.
Cum este posibil așa ceva? Vreau și eu părerea voastră.

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu era același câine. Era unul care semăna cu el.

| ANONIMU3O02 explică (pentru sadrian46):

Era același câine că era de rasa purăhappy

| sadrian46 a răspuns (pentru ANONIMU3O02):

Și tu vedeai exact de ce rasă era? Dacă a apărut și apoi a dispărut brusc, era un câine fantomă pur.

| Mayhem666 a răspuns:

Bro, ala era alt caine si ai crezut ca era al tau din moment ce semana.

| ANONIMU3O02 explică (pentru Mayhem666):

Nu cred că are cum? pentru că dacă îl strigăm după nume venea... Ăla eralaughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru ANONIMU3O02):

Cainele tau era sub pamant, in proces de descompunere, nu are cum sa fie acelasi caine.

Si oricum, un caine nu intelege limba umana, si chiar daca il strigai si era al tau, nu e ceva asigurat ca si venea la tine.

Pisoiul meu spre exemplu, nici macar nu vine la mine dupa ce il strig dupa nume. Ma ignora si isi vede de treaba.

| Teddy1517 a răspuns:

Esti sigur ca l-ai ingropat in gradina si nu in Cimitirul Animalelor?winking

| ANONIMU3O02 explică (pentru Teddy1517):

Da. in grădină l-am îngropat happy

| ReeaVermeer a răspuns:

1) Era un caine asemanator 2) Era sufletul lui si tu, probabil avand inclinatii psihice, l-ai perceput. In orice caz, te sfatuiesc sa iti iei un alt caine ca sa nu ii mai duci lipsa.
Ca sa invii pe cineva iti trebuie o putere fenomenala, nu cred ca l-ai inviat doar pentru ca il iubeai, adica cred ca nu esti Anubis. Chiar, Anubis guverneaza cainii - poti sa Il rogi sa aiba grija de sufletul lui. Da, exista Anubis - https://tinyurl.com/5n996myw

| Amalasundanamur a răspuns:

Eu cred ca este acelasi caine cu cel pe care l ai ingropat in gradina、numai ca era sufletul lui.A venit pentru ca i era dor de tine.

| ANONIMU3O02 explică (pentru Amalasundanamur):

Posibil..chiar daca nu cred in d astea. poate fi adevărathee hee