| Aimee_6013 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu unde in biblie pot sa gasesc acest citat...,, Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmuieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul."

2 răspunsuri:
| vitbsk a răspuns:

În epistola I către Corinteni a Sfântului Apostol Pavel, cap XIII.

| EmaS a răspuns (pentru vitbsk):

1 Corinteni 13:4 Dragostea este îndelung răbdătoare, este plină de bunătate; dragostea nu pizmuieşte; dragostea nu se laudă, nu se umflă de mândrie, a este îndelung răbdătoare, este plină de bunătate; dragostea nu pizmuieşte; dragostea nu se laudă, nu se umflă de mândrie,