| Eduard655 a întrebat:

A practicat cineva meditatii ghidate? Daca da, ce beneficii ati avut si in cat timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Daaa. Ajuta. Dar e necesar sa fie o practica pe cat posibil zilnica.

M-a ajutat in diverse nevoi. Nu doar pentru anxietate, ci si pentru curatari si echilibrari energetice, pentru probleme medicale si pentru a manifesta ceva anume.

De asemenea rugaciunile pe care le gasesti sunt foarte eficiente.

Vindecarile sau manifestarile au venit in momente diverse, nu intotdeauna imediat si nu in momentele in care ma asteptam.
Pentru cei care au anxietati, atacuri de panica, stima de sine joasa...E necesar sa faca zilnic meditatii si sa asculte afirmatii pozitive pentru a-si construii increderea in ei si pentru a-si invata corpul ca nu are motive reale pentru a intra in panica iar rezultatele urmeaza sa apara in decurs a cateva saptamani sau luni, depinde de caz.

Te invit la intrebarile mele... Am oferit informatii si link-uri cu meditatii, melodii cu frecvente inalte pentru diferite cauze si nu numai.

| Eduard655 explică (pentru Sophieka):

Pai si dupa cat timp ai avut efecte?

| Sophieka a răspuns (pentru Eduard655):

Nu trebuie sa aiba importanta... Tine-te de ele si vei vedea si tu rezultate si vei intelege mai multe.