| maradona10 a întrebat:

Acum 3 sapatamanii am fost racit, mi-a trecut dar cand beau un lichid mai rece ...incep sa tusesc (iar uneorii si fara sa beau ceva) de ce tusesc dupa atata timp de la raceala. tusa ma tine 15-20 minute

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Dupa raceala trebuie sa bei numai ceaiuri si apa plata(nu rece) timp de o saptamana + o lingurita de miere in fiecare dimineata pe stomacul gol. Cand simti ca nu mai ai probleme si ca esti gata sa bei apa minerala poti incepe. Hai sa nu spunem ca vei avea voie sa bei apa minerala rece. Trebuie sa previ inainte ca vei avea dureri de gat. Fiecare este sensibil la ceva si cred ca tu esti sensibil la apa rece. happy
Insanatosire grabnica.

| reihiuke a răspuns:

Incearca sa papi miere de albine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu ai voie sa bei rece, nici macar dupa ca ti-a trecut raceala, corpul inca e sensibil si te poate intoarce mai rau.
Probabil esti mai sensibil la apa rece.
Baga o lingurita de miere in fiecare dimineata inainte sa mananci.
Te pup!