| bebe_2414 a întrebat:

Ajutor! de vreo 2 saptamani mi somn intruna nu am chef de nimic dorm mult, dupa ce ma trezesc la vreo 30min iar mi somn... ce se intampla? din ce cauza? rog ajutor :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Ori este lene... ori ai o afectiune a ficatului sau esti anemic. Bine ar fi sa excluzi pe prima ca sa poti descoperi care este problema. Nu este de joaca daca ai starea aceasta de somnolenta. Trebuie sa consulti medicul de familie pentru niste analize de sange din care sa reiasa starea ta de sanatate. Multa sanatate!

| Doar1îngeR a răspuns:

Lipsa de calciu, magneziu, fier... ti-ai facut niste analize?

Răspuns utilizator avertizat
| Aenoenienanonim a răspuns:

Am acceasi problema ca tine happy

| Blablabla_8623 a răspuns:

S-ar putea sa fie chiar inceputul unei depresii. Poti cauta pe google despre depresii, nedormit sau poti discuta cu parintii si medicul de familie.

Daca ai o alimentatie sanatoasa si echilibrata, esti o fire activa si te culci inainte de miezul noptii este foarte bine.(nu bea Cola sau cafea inainte de culcare) Incearca!happy

| HarryPotter a răspuns:

Pai poate ai prea multe pe cap. poate esti stresat.incearca sa ai un program stabilit in privinta orelor de somn. iar daca este altceva poate fi o lipsa de calciu.incearca sa afli si parerea unui doctor

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la medic! ori ti-e lene ori esti bolnava! oricum succes si sper sa nu fie ceva grav!

| Lorena_2784 a răspuns:

Nu stiuconfused. E putin cam ciudatthinking Nu-ti face griji.Mai infoarmeazate. Oricum este bine sa dormi. Poate crestithinking

| Lorena_2784 a răspuns:

Nu e nevoie sa mearga la un doctor.

Doamne Dumnezeule! Voi doar pentru atat ii spuneti sa mearga la doctor?!

Merge la doctor si doctorul se mira ca de ce a venit numai pentru atat.

Nu va ganditi de loc.

Trebuie sa fie calm/a, pentru ca nu este nimic anormal pentru ca doarme.

Nu te speria. Nu ai de ce sa iti faci griji.happy

| butterfly energy a răspuns:

Mergi la control. Medicul te va lamuri. Si sora mea prezenta astfel de simptome, si a aflat ca este insarcinata:X>>> dar poate fi si din alte cauze. Cel mai bine este sa mergi la medic

take care:*

| fifafanatik a răspuns:

Mergi la medic!
Iti spun cu siguranta ca este vorba de o afectiune sau mai multe.