| Elena1234456 a întrebat:

Am 62 kg si 1.64. Am o greutate normala? In noiembrie aveam 70 kg si am reusit sa mai slabesc. La ce greutate ar trebui sa ajung? Eu vreau sa am 56 kg, este prea putin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| greatLOL a răspuns:

La 17 ani e mai bine 58-56 laughing Ca acum depinde de inaltime. Tu esti mica la 1.64 deci da ar merge zic eu un 55 happy

8 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Maxim 52 de kilograme trebuie sa ai pentru varsta ta (Banuiesc ca ai sub 25 de ani)

| Elena1234456 explică (pentru IMC90):

Am 17 ani

| IMC90 a răspuns (pentru Elena1234456):

Baga-te pe salate (fara ulei sau maxim o lingura de ulei de masline si aia o singura data pe zi). Evita painea, dulciurile si mancarurile prajite.
Incearca sa reduci aportul de calorii, a.i sa nu depasesti prea mult 1000 kcal/zi.

| LolaLollita a răspuns:

Depinde si ce varsta ai, daca esti in crestere e discutabil. La o inaltime de 1.64, greutatea ideala este de 54kg, dar e bine si pana in 64kg.

| YoBuDy a răspuns:

Este oke 56, trebuie sa fie proportia cam 10. adica ai 1.64, poti sa ajungi pana la maxim 54 Kg, si este ok

| Phantom933 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic..am 1.62 si am 49 de kg...deci ar cam trebui sa slabesti vreo 5-6 kilograme. Funda?

| hello1234 a răspuns:

E normal cum esti acum. eu am auzit ca e bine sa ai cu 10 mai putin decat inaltimea. de ex tu acum ai 1 64 ar fi bine sa ai 54 de kg

| crisstinaaa a răspuns:

Undeva la 55