| Boocky a întrebat:

Am avut o scurgere gelatinoasa si transparenta, inainte de asta 6 zile de scurgeri maronii in cantitati mici. credeam la inceput ca imi vine menstruatia, la 23 zile. Nu am mai avut niciodata scurgeri gelatinoase si incolore. m-am speriat rau de tot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Acel dop gelatinos se elimina dupa ovulatie, daca ovulul nu a fost fecundat. E ceva perfect normal.

| mirunii11 a răspuns (pentru Abh):

Deci daca avem scurgerea aceea gelatinoasa si transparenta este dopul gelatinos si inseamna ca ovulul nu a fost fecundat?

Abh
| Abh a răspuns:

Da, exact.

| Corina a răspuns:

Daca spui ca scurgerea era maronie, asta inseamna infectie. Deci cel mai bun sfat este sa mergi la medic, pentru un diagnostic corect si un tratament adecvat. Sanatate maxima!

| Cristina_4016 a răspuns:

Este posibil sa fii racita.

| rolly3342 a răspuns:

Hmmm.stiam eu ca e rau sa fii fata, noi baietii nu avem probleme din astea.nu stiu ce sa te sfatuiesc.consulta medicul de familie

| ORGiGii_1610 a răspuns:

Ori esti raciuta ori ti se mai schimba un pic corpulbig grin

| sqmpyqtza a răspuns:

Da cred ca esti racita...