| felinas a întrebat:

Am fost azi la urgenta si mi-au spus ca am inceput de apendicita si trebuie sa ma operez. Ce pot sa fac sa scap de frica asta enorma pe care o am? Am auzit ca nu se mai face anestezie totala decat partiala, pot cere totala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Buna, eu am fost operata cu anestezie locala, nu ai de ce sa te temi, nu doare si trece iute totul, stai linistita, sa te gandesti la ceva placut ( la cineva iubit)si nici nu vei baga de seama!
sanatate!
Anestezia totala nu ti-as recomanda-o am facut-o cand am nascut, dar era mai bine locala, dar nu au mai avut timp de asta atunci...cea din urma iti ia ani din viata, asa ca.

| mona a răspuns:

Lasa frica si consoleaza te ca dupa operatie nu mai ai nici o durere si esti fresh[si cei daca nu ti face anestezie totala, si mai bine pentru ca sunt riscante...cu cea partiala nu simti durere atat ca esti constient ca te opereaza

| felinas explică:

Prefer sa fiu adormita total decat sa stiu ce se intampla.Am o frica enorma de doctori, ce sa fac, offfff

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

Eu am fost norocoasă deoarece mi-a scos apendicita când aveam doar 8 luni de la naștere, apendicita nu este gravă până la urmă toată lumea o are cred că poți cere totală întreab-o pe mama ta ea știe mai bine, baftă!

| tInAD a răspuns:

Felinas... nu ai de ce sa iti fie frica gandeste-te ca o sa te faci bine si ca Dumnezeu o sa fie alaturi de tine kiss

| DragalasuL a răspuns:

Stai linistit, du-te si spune-i ca doresti sa ti se faca anestezie totala, asa a patit si un prieten de al meu si a cerut sa i se faca anestezie totala si i s-a facut...