| SaveTheNature a întrebat:

AM HEPATITA B! dar sotul meu nu are(suntem de 2 ani impreuna). Nu i-a iesit nimic la analize. EL nu are hepatita. Cum este posibil?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este posibil prin prisma că tu ești purtător sănătos (nu dai boala mai departe) și de aceea el nu are. Nu faci parte din categoria celor care sunt purtători bolnavi (se manifestă la tine și mai dai și la alții).
Multă sănătate și ocupă-te de tine.
Pa, pa.

| gyzzard a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Purtatorul sanatos e cel care nu prezinta simptomele bolii dar care poate infecta pe altii.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista 3 posibilitati:
1. El are imunitate buna, iar tu ai o incarcatura virala mica.
2. A fost vaccinat.
3. A avut, in trecut, infectie acuta, s-a vindecat si a ramas cu imunitate.

Abh
| Abh a răspuns:

Sa inteleg ca esti gay? Din intrebarile anterioare reiese ca esti barbat.

| miki_4604 a răspuns:

Cu ce tratezi hepatita? daca nu o tratezi faci ciroza! Vezi chitosan, cordiceps, agaricus de la tiens-romania.ro.Sanatate

| gyzzard a răspuns (pentru miki_4604):

Cu medicamentele astea bagi un hepatitic in ciroza, garantat. La hepatita tramamentul trebuie sa fie dat doar de doctor si trebuie individualizat in functie de incarcarea virala. Si tratamentul contine antivirale. Stimulantele hepatice pot sa nu faca altceva decat sa stimuleze replicarea virala.

| DragosDulcyc a răspuns:

Nu vreau sa fiu cel care va strica cheful dar sunt mai mult ca sigur ca intrebarea asta e pusa din lipsa de ocupatie. Nu are hepatita B. Uitati-va la celelalte intrebari pe care le-a pus si veti vedea