| manuela135 a întrebat:

Am o problema si nu inteleg care ar fi cauza..de la un timp ma mananca pielea..nici hainele nu le mai suport pe mine..imi apar coji in cap si pe fata.ce sfaturi imi dati? la un dermatolog nu as putea ajunge momentan

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Samariteanul a răspuns:

Am fost la spital pentru o problema cu spatele si mai era o doamna care zicea ca fetita ei a facut bube de la ''lichidul'' cu care isi spala hainele.Eu zic ca mancarimea pielii e vreo iritatie de la:
1)Alergie la un anumit aliment consumat de curand.
2)Ti-ai splat rufele cu o substanta care-ti provoaca mancarimi.