| mmeee79 a întrebat:

Am parul cret, dar foarte slab. ce sa fac pentru a fi mai bogat? Pls, HELP!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atat pentru cresterea parului, cat si pentru indesirea acestuia, ajuta uleiul de ricin.In plus, firul de par va fi mai rezistent.Maseaza scalpul cu ulei de ricin si lasa-l sa actioneze in jur de 30 de minute-1 ora,dupa care spala-te pe cap cu sampon, de doua ori, si clateste bine.Fa lucrul acesta o data sau de doua ori pe saptamana.

3 răspunsuri:
| mmeee79 explică:

Fara placa. evident. vrei sa nu mai raman cu nici un pic de par pe cap?laughing

| AmY_1965 a răspuns:

Ahh. as vrea sa te ajut cu o mare placere. sunt sigura ca parul va fi mai bogat dupa ce il vei da cu balsam. ca deexemplu eu folosesc "Dove". sper ca te-am ajutat. mult succes :*

| Ale55 a răspuns:

Tzil intinzi cu placa si apoi til tapezi. nu uita sa folosejti fixativ... sau nu trebuie neaprat sa til intinzi cu placa...winking