| anonimA96 a întrebat:

Am si eu o problema : Am parul rar de cand m-am nascut, am 14 ani (fata) iar de 2 ani ma spal in fiecare zi la cap deoarece am un foarte mare exces de sebum si se ingrasa foarte repede. Acum de cateva zile mi se ingrasa si mai tare chiar daca ma spal, am folosit diferite sampoane si in baia mea cred ca sunt vreo 6 dar niciunul nu este bun. Ce ma sfatuiti sa fac sau ce pot folosi care sa aiba efect?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Buna! Si eu am aceiasi problema ca tine insa nu folosi sapun de casa(testat de minelaughing) pentru ca abia mai poti sa ti-l scoti din cap, nu folosi otet pentru ca e posibil sa ai niste reactii adverse pe care nu ti le-ai dori.si cel mai bine e sa folosesti sampon Wash&Go si balsam de la Garnier(eu asa am scapat de tendinta de ingrasare a parului si iti da volum)

| Freaky a răspuns:

Sa'ti iei niste ulei de par.mergi la farmacie si intreaba de ceva care ingrijeste parul si il face mai matasos :p

| necris77 a răspuns:

Poate ar trebui sa vezi un medic (dermatolog), sa iti zica el ce anume sa faci.

| georgiana_5070 a răspuns:

In primul rand :1)-sapun de casa
2)-otet
3)si du-te la farmacie si ia niste ulei pentru par care regenereaza.big grin
Am parul fff lung si cam asa l-am tratat bine acum folosesc sampoane normale etc:X

| anonimA96 explică:

Eu stiu ca uleiul de par mai mult il ingrasa...