| anonim_4396 a întrebat:

Am slabit brusc 10 kg in aproape 2 luni fara sa schimb alimentatia sau sa fac sport in plus. Mi se pare brusc pentru ca aveam aceeasi greutate de cativa ani.
Despre ce poate fi vorba?
Ar putea fi grav?
De la stres se poate slabi atat de mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la medic, ca poate fi un semn de boala... sau poate ca esti in crestere happy.

| RKBlue a răspuns:

Cel mai bine mergi la doctor.Ar putea sa nu fie nimic grav sau vreo problema, dar e bine sa te asiguri.
Da, de la stres se poate slabi mult, dar asta presupune nivele puternice de stres care afecteaza alimentatia si din ce ai scris nu prea pare asa.
Oricum, mergi la doctor si ai grija de tine!

| Dana1999 a răspuns:

Da se poate slabi din cauza grijilor

| Silwian a răspuns:

Mergi la medic! Ti sa mai intamplat?

| anonim_4396 explică (pentru Silwian):

Voi merge.
Nu. Aceeasi greutate aveam de cativa ani

| Silwian a răspuns (pentru anonim_4396):

Cati ani ai? Sau esti cumva in peeioada examenelor? Ai cumva simptome ...ameteli voma ...altele?

| anonim_4396 explică (pentru Silwian):

28, nu am alte simptome doar stres am cu munca

| Silwian a răspuns (pentru anonim_4396):

Multi inainte! Schimba ti locul de munca!

| ruddy a răspuns:

Daca ai fost stresat in ultima perioada posibil aceasta sa fie cauza, eu cand is stresat eu in greutate repede fara modificare de alimentatie.