| kjkpyn a întrebat:

Aseara m-am speriat foarte tare.Imi batea inima atat de tare si de repede incat o simteam si in gat.M-a tinut aproape o ora. Daca nu luam un extraveral si un metropolol cred ca muream.Credeti ca am probleme cu inima? Am 40 ani fumez cam jumatate de pachet tigari iar cafea nu beau decat o ceasca pe zi.Va multumesc celor care mi -ati citit mesajul!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mureai.
Credeti ca am probleme cu inima?
Da.
Am 40 ani
Eu am 73. Nu fumez, nu beau cafea, și nici nu am fumat și am băut rar, ocazional alcool foarte puțin. Acum deloc.
fumez cam jumatate de pachet tigari
Să reduci treptat, dacă vrei să mai ai inimă și dacă îți place viața.
iar cafea nu beau decat o ceasca pe zi
Și la cafea poți renunța, dacă vrei să nu mai bată inima aiurea.

| kjkpyn explică (pentru sadrian46):

Multumesc frumos si Multi ani inainte!