| iulianmihai778 a întrebat:

Astazi am avut un examen important si in timpul examenul simteam senzatii de lesin, imi batea si inima tare de tot, am si transpirat si nu am putut sa ma concentrez de loc la examen. care ar fi cauza de m-am simtit asa rau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Stresul acumulat si-a spus cuvantul! Ai avut palpitatii(inima bate tare), din cauza emotiilor ai transpirat, poate ceva lipsa de vitamine si minerale(acestea se mai pierd prin transpiratie pe timp mai lung) si de aici si lipsa de concentrare.Inainte de examene, poti sa iei un calmant, sa mai bei ceaiuri din tei, sunatoare care sunt calmante. Apoi niste analize la sange ti-ar arata daca ai lipsa de magneziu(linisteste impreuna cu B6).Este ceva normal, oricat de bine ai fi pregatit, sa ai emotii la un examen sau eveniment!

1 răspuns:
| ѕмιℓєє a răspuns:

Bună!
Ai avut emoţii şi te-ai stresat. Multe persoane păţesc asta happy.