| Rob3ert2013 a întrebat:

Buna am 12 ani 1, 55m si 35kg si am burta foarte mare cum pot scapa de ea dieta exerciti etc
funda cel mai bun raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Pai fa abdomene, alearga, dar mananca sanatos.

7 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

LA 35 de kilograme nu vad ce probleme sa ai, probail ai hernie la buric, si fratele meu are si burta e putin in afara.
Burta in afara poate aparea si de la anemie.

| Rob3ert2013 explică (pentru suffarstar):

Pai la 10 ani nu aveam burta deloc mi se vedeau putin si patratelele si vreau sa stiu cum scap de burta si sa fac si patratele n-ar trebui sa aleg pentru ca sunt slab in celelalte parti

| suffarstar a răspuns (pentru Rob3ert2013):

Pai fa abdomene, alearga, dar mananca sanatos.

| SandraM a răspuns:

Burta umflata poate fi semn de malnutrtie - nu mai rideti.

| Andrei4Lol a răspuns:

Cum de ai burta mare la 1, 55 si 35 de kg? Esti cam slab pentru inaltimea ta.
Dar totusi te poti duce la alergat mai ales acum ca e frumos afara.
Baftahappy

| CrazyRat a răspuns (pentru Andrei4Lol):

Ii imaginatia lui. laughing

| Rob3ert2013 explică:

Aa nu cred ca am chestia da sunt slab cand eram mic nu aveam burta am facut de la mc prajeli pizza etc fac abdomene si degeaba

| Rob3ert2013 explică:

Nu aveam burta mare pe la 10 ani chiar mi se vedeau patratelele putin. si acum vreau cand scap de burta sa fac patratele cred ca m-am ingrasat de la piza mg donals etc stiti voi