| marqo8 a întrebat:

am doua intrebari.
Fac in curand 16 ani, fac sala de ceva timp. Am inaltime aproape 1.70 as vrea sa ajung la 1.75 minim, oare o sa mai ajung?
A doua intrebare este, e bine sa iau proteine la anii mei? am citit pe net ca daca iei proteine nu mai cresti deloc.
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Cred ca sunt suficiente cele din alimente. Ar fi mai util sa te lipesti de o echipa de baschet sau volei.

| Violleta2022 a răspuns:

Alexandre, posibil sa mai cresti cativa centimetrii pana pe la 18-20 de ani, dar nimeni nu-ti poate garanta, cat vei creste, pentru ca ai deja o mostenire genetica de la mama si tatal tau si cu aia ramai, sportul influenteaza extre de putin crestearea in inaltime, dar influenteaza foarte mult, dezvoltarea armonioasa si cresterea muschilor.