| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de ajutoor din intrebarea anterioara cum a facut vara mea paduchi am si eu acumcrying nu am avut niciodata si am grija de parul meu:X problema e km-am dat cu petrol care e bun pentru asa ceva si cu otet si am inca acele oua lindina sau cum le zicecrying sunt ft greu de luat din par straight face nu vreau chelie doar daca eram baiat il am pana la umeri ce sa fac sa scap de elestraight face nu vreau sa iasa din ele paduchhiicryingcrying( vai ce rusine miecrying ajutorr!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vioreld a răspuns:

Stiu cum sa scapi de ei.Sunt mai multe modalitati, le poti lua pe rand sau pe care o vrei, dar sa nu le combini.
1. Cu petrol scapi, dar trebuie sa te speli des, cam 1 data pe zi si cam in 7 zile maxim dispare.
2. Incearca cu gaz, este cel mai traditional, stiu cum suna, suna putin,, altfel,,; si eu am zis la fel prima data, dar dupa ce te speli cu gaz de 2 ori scapi definitiv de ei.
3. Te duci la farmacie si vezi ca sunt niste solutii la sticla de sticla, nu mai stiu numele, dar ii spui farmacistei si stie. Este micuta sticluta, ti-o torni in cap, stai asa vreo 1-2 minute si pe urma te speli, dar inainte iti umezesti putin parul. Trebuie sa iei 2 sticlute sa te speli 2 zile la rand si ai scapat. Imi pare rau ca nu-mi mai amintesc numele; dar daca ii explici la farmacie stie despre ce este vorba.

10 răspunsuri:
| Fillaide a răspuns:

Este la farmacie o solutie Nitifor(daca nu ma insel,asa se numea).Te va ajuta.
P.S. Daca nu gasesti, intreaba farmacista, cu siguranta iti va propune ceva.

| passenger a răspuns:

Vai,ce mila imi e de tine sad Du-te la farmacie, pentru ca acolo sunt o groaza de medicamente pe baza de produse petroliere (sepciale pentru paduchi), sau roag-o pe mama ta sa-ti indeparteze paduchii.
Si stai linistita pentru ca nu trebuie sa te razi in cap happy:* In zilele noastre paduchii nu mai sunt o problema!

| RockChick a răspuns:

Eu cand aveam paduchi ma dadeam cu gaz si am scapat incearca si tu

| laryssutzadlc a răspuns:

GAz iubita, e cel mai bun:*

| Kitty97_6626 a răspuns:

Heii Dya este foarte simplu sa iei paduchi chiar din tren,autobuz etc si eu am avut nu de mult mi-aui trecut saptamana trecuta datorita unui sampon special numit Parasidose te sfatuiesc sa il folosesti si tu este eficient impotriva oualor care se prind pe firul de par si impotriva paduchilor primesti si o perie speciala iti recomand sa nu te alarmezi happy eu am scapat de ei si am parul lung... sper sa iti treaca si eu eram asa speriata, este normal, sper ca ti-am putut fi de folos.

| Kitty97_6626 a răspuns:

Incearca sa te duci la farmacie si ia Parasidose vei scapa de ei iti garantez happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar gazul lampat nu i tot petrolul ca mama asa zicebig grin si mrs mult pentru ajutor amama mai incearca sa-mi ia ouale dar nu se pot lua toate bine inteles dor ca nu vreau sa le mai am in par ks eiau greu e ceva ciudat pentru mine ca am facut asa ceva e pentru ptrima oara si sunt ft speriatastraight face

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup

| ioana375 a răspuns:

Incearca sa folosesti si spirt si roaga pe o ruda de a ta sa iti indeparteze acele lindini.

| gabriela_5551 a răspuns:

Trebuie sa gasesti o persoana care are multa rabdare sa ti le curete una cate una,de ele altfel nu scapi,nu cad singure,cat despre paduchicu gaz mor,dar dupa ce faci baie te dai cu gaz si te infasori la cap cu un prosop mai mare sa-i sufoci cu mirosul,asa stai cu prosopul pana dimineata,e bine sa fie prosopul alb ca se ia pe prosop si poti sa-i si vezi,mai e la farmacie o solutie speciala care-i omoara, iti spun din experienta si eu am avut, asa ca bafta si ai grija.