| CuriousMind a întrebat:

Am nevoie de parerea voastrahappy Am 12 ani si 55kg.stiu ca pare mult am 1, 63 m ...credeti ca sunt grasa? Tineti cont ca sunt si mai dezvoltata decat fetele de varsta mea...In costum de baie se vede ca am putina burtica doar dintr-o parte dar din fata par dreaptahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bitzy a răspuns:

Hi! De la 53kg in jos...se calculeaza in felul urmator:
-ai 1, 63
-sazi 10 din 63(cm)
-si in final ajungi la 53:X
Cauta pe google sa vezi...sunt multe teste si teoreme care iti spun greutatea ideala
http://www.calcule.ro/......tutie.aspx
http://dieta.romedic.ro/......_0708.html
Nu cautat pareri pe TPU:))Noi nu te vedem si din interior...in interiorul tau cred ca esti perfecta:X

| CuriousMind explică (pentru Bitzy):

Ms multhappy

| Bitzy a răspuns (pentru CuriousMind):

Npc:X Si eu iti multumesc pentru. funda:X

| CuriousMind explică (pentru Bitzy):

Npchappy Mi'ai dat un raspus folositor

13 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Buna! daca esti inalta la varsta de 12 ani se pune putin si in greutate.nu-i nici o problema.de exemplu,una de la,, next top model by catalin botezatu", are 14 ani si 55 de kilograme.nu arata grasa. uite:
http://nexttopmodel.a1.ro/concurenta/Laura-br-b-Giurcanu-b-25.html
deci,daca esti inalta ai si kilograme mai multe dar NU ARATI GRASA!

| CuriousMind explică (pentru NoNameJunior):

Nu arat grasa dar mi s-a spus ca sunt greahappy

| NoNameJunior a răspuns (pentru CuriousMind):

Reptet:daca esti inalta se pune si in grutate.dar nu se vede.

| NoNameJunior a răspuns:

Dar cateva kilograme n-ar strica sa dai jos.

| negru30 a răspuns:

Arati fff bine

| Nicoleta1621 a răspuns:

Ai mult pentru varsta ta.La varsta ta ar trebui sa ai 45 de kg.

| CuriousMind explică (pentru Nicoleta1621):

Nu arat grasa.Numai mi s-a spus ca sunt grea...si majoritatea fetelor la varsta mea care au inaltimea mea au peste 58kg...si cele care au mai putin sunt firave, slabute si nu prea sunt dezvoltate

| Nicoleta1621 a răspuns (pentru CuriousMind):

Atunci esti grea in oase,

| XxXFBIXxX a răspuns:

Esti un pic grasuta n-ar strica sa ma slbesti putin

| ߪÐÐKÿÐ a răspuns:

Slabes'te putintongue nu tiar strica sa ajungi la 43 kg.