| Fananime24580 a întrebat:

Buna, am o nelamurire. Am 17 ani si am incercat sa imi belesc penisul (scuzați expresia) dar nu pot putin (un sfert din el) dar nu ma doare si doar ma incomodează putin daca incerc sa întind coarda laughing) si am incercat sa il belesc in stare flască si am reusit fara durere. Faza este ca daca incerc sa il belesc in stare flască as putea sa stau cu el asa in timp ce il fac sa fie mai tare daca inteleti ce zic prin "mai tare,, si faza e ca nu stiu daca o sa ma doară daca o sa il las asa belit in timp ce e tare. De asta am pus întrebarea aceasta va rog lamuriti-ma…

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Pentru cei care au comentat: daca nu va pricepeti nu dati sfaturi eronate.
1. Ceea ce are baiatul e o fimoza destul de grava pe care doar un medic poate sa o rezolve.
2. @minrest: dar cand face sex il face cu el nedecalotat?
Pentru tine (@ fananime): Sa nu faci prostia sa-ti decalotezi penisul in stare flasca, iar apoi sa il aduci in stare erecta, cu voie sau fara voie. Au fost cazuri cand in asemenea cazuri a ramas cu el mort. De ce? Pentruca atunci cand devine erect poate fi strangulat de inelul care nu permite "belirea", adic decalotarea, iar glandul, neprimind sange, devine carne moarta.
Mergi la medic, nu-ti fie rusine: nu esti primul si nici ultimul care are asa ceva. Singurul incovenient - dar este unul minor, este ca nu mai are aspectul atat de frumos, se vede operatia. In rest toate atuurile unuia fara operatie. Am vazut asemenea penis de aproape.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce ai tu se cheama FIMOZA si se poate rezolva la un cabinet de UROLOGIE, sau la orice spital.

Fimoza nerezolvata poate duce la imposibilitatea practicarii sexului si la complicatii ale sanatatii penisului, precum: parafimoza, balanita, balanopostita samd.

https://doc.ro/sanatate/fimoza-si-parafimoza-tratament-si-complicatii

https://www.medicover.ro/......,749,n,295

| minrest a răspuns:

Draga Fananime, nu inteleg de ce ai nevoie sa stai cu penisul erect si decalotat. Iti place tie sa il vezi erect si decalotat, sau cum? Oricum, daca nu se decaloteaza fara sa te doara in erectie, mergi la medic. Iar in loc de stare fleaşca, spune stare flasca.

| Fananime24580 explică (pentru minrest):

Am pus întrebarea asta pentru viitorul in care o sa incep o relatie sexuală si ca sa stiu pentru ce surpriza ma astept sa nu fiu in momentul in care pun prezervativul sa ma fac de râs

| minrest a răspuns (pentru Fananime24580):

Da, ma, ai dreptate; fi atent, ai o foarte usoara, deci foarte usoara forma de fimoza. Sigur, daca fimoza e foarte usoara, si tratamentul e foarte usor si minim invaziv, asa ca du-te cu incredere la urolog, ca nu iti face ceva dureros. Penisul se decaloteaza, adica i se dezveleste glandul, si poate fi in stare erecta sau in stare flasca.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Trebuie să mergi la doctor, dacă nu mă înșel se cheamă fimoză, și se corectează cu o mică operație. O să taie pielea puțin, ca să îi dea libertate să se tragă în jos fără durere. Adică să o belești liniștit, și să poți să "dai la poartă", că bănuiesc că asta e problema.