| Nathalie18 a întrebat:

Am o problema foarte mare. La efort intens de exemplu cand alerg mult si repede imi vine sa vomit. Ce pot face sa scap de aceasta senzatie? Este ceva normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Antreneaza-te treptat, fara a face mult efort din prima. Poate fi din cauza ca nu esti obisnuita cu efort intens. Inainte cu 30 de minute-1h de exercitiile fizice nu manca

| Bondarel99 a răspuns:

Trebuie sa faci incalzire mai intai. Mie mi se ridica tensiunea la efort intens si din cauza asta ma apuca ameteala, greata, vedere incetosata.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este normal ce ti se intampla, pentru ca nu esti fit deloc.
Incearca sa alergi zilnic, pe portiuni mai scurte si sa urci progresiv timpul de alergat.

| Freya1 a răspuns:

Poate nu esti obisnuita cu efortul fizic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananci prea mult gras si prajit si nu e bine. Fereste-te si de cascaval.Bananele te pot ajutawinking
Dar cel mai bun e un medic

| kopli a răspuns:

Nu este deloc normal. Un control medical e necesar.