| EvaTramell a întrebat:

De ce ma doare pe sub burta cand fac dragoste? Am chist pe dreptul.adica anul trecut am fost.la medic si mi-a zis sa ma operez si nu mi-a zis. Maine vreau sa merg la medic. Ce sa fac? Sa ma operez sau nu? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| EvaTramell explică:

Sincer si m-as opera si nu. Sunt ovare polichistice apar si dispar...dar se pare ca acu a ramas acolo. Sunt curioasa ce va zice maine medicul. Problema e ca e o durere ingrozitoare... sad si nu mai pot rabda...e rau. Nu pot simti ceva atunci cand fac dragoste ca ma doare... sad

| SkyPilot a răspuns (pentru EvaTramell):

Daca esti sigura ca de acolo provine durerea, opereaza-te.

| SkyPilot a răspuns:

Faci ce zice medicul. Nu te iei dupa noi, care habar nu avem si nici nu te-am consultat. Daca nu ai incredere, mergi si la alt medic.
Fiecare om e unic si are alta experienta. Nu te lua dupa ce i s-a intamplat altei fete daca iti va raspunde cineva care a facut asa ceva.
Vezi aici o lista de posibile motive de durere:
http://patient.info/health/dyspareunia-pain-having-sex
Cum in alta parte intrebi de ce il doare pe el, se poate sa fie prea mare pentru tine.