| BloodAndBon3 a întrebat:

De curand am avut probleme cu maseaua dar am fost la dentist si mi-a plombat-o.Aseara mi s-a desprins o bucatica de masea si plomba incepe sa se dezintegreze. Vreau sa stiu daca e daunatoare la sanatate, deoarece are si un gust foarte rau si as mai vrea sa stiu din ce este facuta.Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SwettyCat a răspuns:

Buna! Imi dau seama ca are un gust ciudat(si eu am doua plombe provizorii la doua masele). Habar n-am din ce sunt facute dar iti spun si stiu ca plomba ta nu este daunatoare la sanatate.Mama a avut si, la fel i-a cazut si e sanatoasa.:*Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| frikk a răspuns:

Bagati o dinamita in gurita rolling on the floor)rolling on the floor
si o sa asimilezi "gustul" rolling on the floor)))

| BloodAndBon3 explică (pentru frikk):

Ce amuzant. Daca nu stii cum e mai bine taci! Faci mai bine nu doar tie ci si mie.

| ghostady2011 a răspuns:

Nu este daunatoare.Si eu am mancat pansamentul de 2 ori si nu a zis nimic dentistul.