| IolandaGenes a întrebat:

Buna dimineata. Am fost nedormita 2 zile si am facut efort, dar am zis ca o sa bag somn la greu sa ma odihnesc, in schimb am dormit 5-6 ore, cand m-am trezit am stat treaza cateva ore dar trageam la somn, asa ca am adormit din nou. Am zis ca poate a fost de ajuns insa in continuare simt nevoia sa dorm intruna oricat m-as odihni, am palpitatii (batai rapide dar slabe) care tin si ore intregi ce ma obosesc mai rau si o usoara stare de ameteala. Tin sa mentionez ca in acele 2 zile nedormite trebuia sa-mi vina menstruatia, a venit acum cu intarziere. Ma sperie rau palpitatiile, ce pot face? Ultima data cand am chemat salvarea si mi-au facut EGK au spus ca inima e sanatoasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce sa te sperie palpitatiile?
Totul este ca efect al nesomnului si neodihnei!
Mergi al culcare in fiecare seara la 9.30 -10 seara si dormi pana la 6-7 dimineata, ca sa recuperezi noaptea nedormita

| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca nici acum nu dormi, desi este trecut de miezul noptii, de ce?

| StoicAnalysis a răspuns:

E posibil sa ai atacuri de panica sau anxietate, daca corason-ul e ok.

| dromaderul a răspuns:

Palpitatiile erau de la oboseala. Organismul vrea sa recupereze somnul lipsa. Dormi. Cand organismul va fi odihnit, isi va reveni.
Nici in mod normal nu dormi 5-6 ore, daramite dupa 2 zile nedormite in plus cu efort.