| Alecso563 a întrebat:

Bună dimineața TPU, am vârstă de 24 de ani și de mai bine de 3 ani sufăr de atacuri de panica, de 2 ani de zile am un disconfort în zona sternului exact în centrul pieptul dar îl resimt ca și cum as fi fost lovit ca o febra musculara nu știu cum sa explic, aceasta nu apare niciodată în repaus doar la inspirații profunde sau diferite mișcări când răsucesc trunchiul. Pana acum am făcut vreo 3 ekg, 2 radiografii la plămâni și nimic în neregula. Când apropii umerii mai simt. Nu ma doare în spate, nu înăuntrul cutiei toracice doar la nivelul oaselor, am citit pe internet o grămadă de prostii nu vreau răspunsuri gen fuga la spital, voi merge când ajung în tara de Paști.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La doctor ai fost? Si ce ti a spus? Tratament ti a dat?

| Alecso563 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am făcut la o clinica privata din București ekg radiografie plămâni și mi-a spus ca totul e în regula.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alecso563):

Se pare ca fiziologic nu ai nimic, odata ce analizele medicale spun acest lucru.
Dar anxietatea si atacurile de panica, pot fii tratate de un psihiatru.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la un psihiatru! Atacurile de panica se trateaza!