| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Buna din nou TPU! Ce parere aveti despre lentilele de contact? Am miopie -1 si as vrea sa imi cumpar.Cam cat costa!? Am inteles ca sunt intr-adevar bune dar greu de intretinut.Nu ar fi o problema asta, deoarece o sa ma descurc.M-am saturat sa tot port ochelaristraight face Are sau a avut cineva?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreea9595 a răspuns:

Si eu am miopie. Lentilele de contact sunt recomandate de la 18 ani in sus. Ai putea sa vorbesti cu un medic despre asta si poti hotari daca chiar este bine acest lucru. Daca te-ai saturat de ochelari si nu vrei sa ai grija lentilelor de contact poti sa-ti iti faci operatie cu laserul, care e special pentru miopie, dar costa mult. Despre aceasta operatie poti consulta tot un medic specialist. Iar aceasta este tot permisa de la 18 ani in sus. Este alegerea ta, iar pentru o alegere corecta te pori consulta cu parintii. Mult noroc!

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Andreea9595):

Si cam cat costa operatia? Difera in functie de ce dioptrii ai?

10 răspunsuri:
| Pikaciuuu a răspuns:

Costa 240 parca si sunt pe 6 luni happy Sunt foarte bune dar si greu de intretinut, dar daca esti constienta ca poti pati ceva va fi usor happy Am avut de proba si peste 5 zile imi vine comanda happy

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Pikaciuuu):

Ce dragut! Cred ca o sa imi cumpar si eu, pana la urma ochelarii sunt mai scumpi si oricum trebuie sa ii schimbi ...maxim 1 an stai cu ei si apoi ii schimbi.Tu cati ani ai?

| Pikaciuuu a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

13happy tu? P.S. operatia cam costa happy

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Pikaciuuu):

14.

| MonstruletulDinBomboaneExpirate a răspuns:

In jur de 300 ron. 400 ron daca vrei rezistente.

| Andreea9595 a răspuns:

Nu stiu cat costa operatia, dar ma pot interesa si o sa-ti spun.

| Andreea9595 a răspuns:

Operatia ar putea costa 20 de milioane sau chiar mai mult.