| alessia_7383 a întrebat:

Dupa un avort, daca am luat anticonceptionale din ziua avortului menstruatia ar trebui sa vina in cele 7 zile de pauza sau se mai intampla sa nu vina? Daca nu vine dupa cele 7 zile iau din nou anticonceptionale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Da, ar trebui sa-ti vina menstruatia in cele 7 zile de pauza.

4 răspunsuri:
| chelie91ptm a răspuns:

Se mai intampla sa nu vina. app, degeaba iei anticonceptionale dupa o saptamana si ceva.

| alessia_7383 explică:

Era copilul mort. si a trebuit sa fac chiar daca nu mi-am dorit asta.Iar doctorul mi-a dat anticonceptionale din ziua respectiva nu le-am luat ca asa am vrut eu, caci oricum acum numai la sex nu imi sta capul.

| alessia_7383 explică:

Ms mult...

| Adrianetc a răspuns:

Femeie nebuna, ai facut avort?