| anonim_4396 a întrebat:

Este grav daca am fost ciupita de un tantar intr-un timp scurt?( sunt foarte multe ciupituri, ma refer la cateva zeci si sunt in acelasi loc)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mdaria a răspuns:

Spirt sau daca nu ceai de musetel. e cel mai bun dezinfectant. Apoi poti sa dai cu o crema de propolis. Ca sa nu te main intepe, cumpara o lamaie si freaca-te pe corp cu coaja de lamaie, nu le place mirosul.

1 răspuns:
| blue0or0pink a răspuns:

Nu-i nimic numai da-te cu spirt sa nu se infecteze.