| anonim_4396 a întrebat:

nu stiu ce sa ma mai fac... mi-e pofta toata ziua. Daca sunt ingrijorata vreau mancare, daca ma uita la tv, citesc, invat sau orice fac ma gandesc ce sa mananc... si pot sa mananc enorm de mult si inainte mancam, dar de cand a inceput scoala parca e prea de tot. Nu stiu ce sa ma mai fac, ce credeti ca as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Un test de sarcina.

| laneandreea a răspuns (pentru sasa1sasa1sasa1):

Nu sunt insarcinata...

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru laneandreea):

Poftele astea...

| laneandreea a răspuns (pentru sasa1sasa1sasa1):

Crede-ma ca e destul de naspa mai ales ca nu vreau sa ma fac cat o vaca.

| MarianM009 a răspuns:

Deshidratarea poate sa iti dea impresia ca iti este foame cand tie de fapt iti trebuie lichide. Bea apa/ceaiuri.
Spalate pe dinti, si asta iti taie pofta de mancare.
Mananca carbohidrati complecsi. Iti tin de foame pe o perioada mai mare.
Astampara-ti poftele cu fructe.

| laneandreea a răspuns (pentru MarianM009):

Beau foarte multa apa... cand mananc stau cu paharul de apa lana mine mereu am impresia ca ma inec daca nu il am langa mine si nu mi-e foame e o diferenta mie imi este pofta non stop. aud sau vad un fel de mancare trebuie obligatoriu sal am

| MarianM009 a răspuns (pentru laneandreea):

Orice invat are si dezvat, trebuie doar sa ai ambitie. Vrei ceva? Atunci pune mana si munceste! In cazul tau iti lipseste ambitia. Motivatia o ai deja ca nu vrei sa ajungi "cat casa"...

Mai este posibilitatea sa ai probleme de sanatate. Du-te la un control sa fii sigura. happy

| Gabytză2233 a răspuns:

Eu ti-as zice ca atunci cand ti-e foame sa gusti dintr-o lamaie zdravan!

| Nicolae_Denisa_1969 a răspuns:

Deci in primul rand du-te la medic si vezi ce zice medicul.
Iar in al doilea rand, incearca si tu sa te mai abtii.

| laneandreea a răspuns (pentru Nicolae_Denisa_1969):

Nu reusesc sa ma abtin. am incercat de toate