| diana5556 a întrebat:

Buna,pe data de 1 martie am avut mai multe contacte sexuale protejate si + la asta a ejaculat in prezervativ afara.Insa in acea perioada eram in perioada fertila, dar peste 2 zile au aparut scurgeri slab cantitative de sange timp de 1 zi.Pe data de 11 martie trebuia sa imi vina menstruatie,dar nu mi-a venit,am avut doar semnele menstruatiei(inflarea si durerea de sini,balonare), apoi mi-au trecut, iar a doua zi, pe 12 martie pina pe 13 martie am avut scurgeri maronii slab cantitative si apoi mi-au trecut, iar menstruatia totusi nu mi-a venit.Mentionez ca am ceva dureri de cap suportabile.Va rog sa ma ajutati, nu am varsta pentru un bebe!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intro asemenea situatia, ca cea descrisa in intrebare, cea mai buna solutie o reprezinta comsultatia ginecologica.

| diana5556 explică (pentru corbulalbrosu):

Mai mult as dori sa aflu daca cel putin e posibila o eventuala sarcina
daca sa fie altceva se rezolva, cu sarcina sunt mai multe batai de cap

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de sarcina este foarte mica daca nu chiar imposibila insa este destul de alarmanta acea sangerare in mijlocul ciclului menstrual. Poate indica o afectiune a vaginului sau a uterului si care daca nu sunt tratate pot sa aiba urmari neplacute.

| diana5556 explică (pentru corbulalbrosu):

Am gasit ca in timpul ovulatiei sunt posibile scurgeri minore de sange care tin o zi-doua(la mine o zi a tinut) si cind au fost contactele sexuale eram pe ovulatie si dupa acele contacte peste 2 zile a aparut si scurgerea.Mai tare ma alarmeaza faptul ca nu imi vine menstruatia, ca doar 2 zile am avut ceva scurgeri maronii dupa care s-au oprit, mai simt ceva dureri de sini si durerili de cap care au aparutsad

| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale au fost protejate, sansele de a fi gravida sunt minime. Simptomele de care vorbesti sunt ca urmare a reactiei organismului tau in urma contactelor multiple pe care le-ai avut in data de 1 Martie.

| mihay88 a răspuns:

Pai daca nu s-a rupt prezervativul esti ok...stiu ca intarzierile de menstruatie se mai intampla...din diverse motive, e posibil sa nu aiba neaparat legatura cu o sarcina. Ia un test de sarcina ca sa fii sigura de o treaba iar daca iese negativ si totusi nu iti vine ciclul fa o vizita pe la domnul doctor gibecolog happy

| diana5556 explică:

Am gasit ca in timpul ovulatiei sunt posibile scurgeri minore de sange care tin o zi-doua(la mine o zi a tinut) si cind au fost contactele sexuale eram pe ovulatie si dupa acele contacte peste 2 zile a aparut si scurgerea.Mai tare ma alarmeaza faptul ca nu imi vine menstruatia, ca doar 2 zile am avut ceva scurgeri maronii dupa care s-au oprit, mai simt ceva dureri de sini si durerili de cap care au aparutsad