| Adryana123 a întrebat:

Buna seara, am 18 ani,, si de cateva zile poate chiar o saptamana, am dureri de stomac si greata dar nu vomit, si cateodata dureri de cap. se poate sa am ulcer? va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Pot fi simptomele unei gastrite sau unui ulcer, dar avand in vedere durerea de cap pare a fi mai degraba o afectiune care tine de colecist (calculi biliari, colecistita). Ar fi bine sa te consulte un medic. http://www.i-medic.ro/boli/litiaza-biliara

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Nu cred ca ai ulcer, ulcerul nu se face asa de azi pe maine. Aceasta boala se face dupa boli ale stomacului netratate.( ex: gastrita care daca nu este tratata poate duce la ulcer). Trebuie sa mergi la un medic pentru a urma un tratament. Daca nici dupa tratament nu iti trece, abia atunci sa ai motive de ingijorare. Sper ca te-am linistit.

| lovemeoana a răspuns:

Nu cred ca ai ulcer... discomfortul asta poate aparea si de la stres. sau poate ca nu mananci cat trebuie. sau mananci pe fuga. oricum...mergi la un consult. pupici si sa te faci bine :*