| Anamaria1995madalina a întrebat:

Am o nelămurire în legătură cu logodnicul meu. Are 29 ani. Acum 4 ani a fost la o doamnă doctor si i s-a facut un control la oase pe tot corpul. Probabil o radiografie a tuturor oaselor din corp, nu am inteles exact. In urma acestui control i s-a descoperit ca are reumatism. Asta deja bănuia deoarece avea dureri dese de spate. Totusi i-a mai spus si ca atunci când v-a vrea sa facă un copil sa facă analize inainte ca e posibil sa nu poată face copii. Întrebarea mea este: Cum poate un medic care iti face un control la oase sa tragă aceasta concluzie? El abia acum mi-a spus, deoarece acum vrem sa avem un bebe...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intreaba-l ce boala are!
Partea cu reumatismul la oase este doar o parte din boala respectiva, probabil ca a fost imunolog sau reumatolog doctorul si i-a spus ca in timp va avea probleme cu toate oasele si ca ii va fi afectat si productia de sperma.
Pune-l sa faca un test de spermograma si va veti lamurii!

| PeFuga a răspuns:

Poate ca a facut o testare din aia cu biorezonanță car iti depistează, din cate am auzit, o gama larga de boli si de asta i-a spus si de reumatism si de cealaltă chestie...