| ღДℓἷʂմƙᾄღ a întrebat:

Buna seara happy Mananc cam o ciocolata intreaga pe zi, dar culmea nu ma ingras deloc, ba din contra chiar slabesc. Sunt normala? Sau am arderiile mai rapide decat altii ?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Buna! Hai sa iti psun.Si eu m-am tot chinuit sa ma ingras si nu prea am reusit mare lucru mult timp. Si m-am interesat peste tot in stanga si in dreapta, pe siteuri, pe la doctori. Pana am dat de un produs naturist BIOMED 6. Am cumparat 2 sticlute si am inceput sa consum si chiar incepuse sa dea rezultate, dar am plecat din Romania si am uitat sticlutele acasa si nu am tinut tratamentul pana la sfarsit. Dar chiar incepusem sa ma ingras in 3 saptamani se vedea deja diferenta, Imi parre rau ca nu le-am luat cu mine.
Deci retine BIOMED 6 de la farmaciile naturiste(plafar).

| princess a răspuns:

Buna! Ma aflu intr-o situatie asemanatoare, mananc si mananc dar pare k nu pun nimic pe mine, am fost si la doctor si la nutricionist si mi-a dat o dieta timp de 2 saptamani pentru a ma ingrasa si acum urmeaza sa ma duc luni sa vad daca a functionat sau nu laughing
M.am informat foarte mult despre tema aceasta si am aflat ca persoanele care mananca si nu se ingrasa deloc au metabolism rapid adica tot ce mananci imediat se digera si nu pui nimic pe tine nici grasime nici nimic,in schimb sunt persoane cu un metabolism lent si se ingrasa de la un biscuite cu ciocolata,nu stiu daca sa zicem ca suntem norocoase pentru ca altele ar da orice sa li se intample asa si sa manance orice isi doresc.
Tot ce pot sa iti zic este ca daca vrei sa te ingrasi sa mergi la un nutricionist poate te va ajuta, sau daca nu informeaza-te pe net ce trebuie sa mananci ca sa iti maresti masa musculara, eu fac deja niste exercitii si sper sa-mi dea rezultate.
Success!

| Draghicescu_Damaris_1999 a răspuns (pentru princess):

Exact si eu, mănânc pentru a ma ingrașa, siam inceput sa mănânc foarte mult, si nu pun pe mine absolut deloc. Sincer, îmi pare chair rău de asta.laughing)

Răspuns utilizator avertizat