| Lavyynia18 a întrebat:

Buna seara va rog sa ma ajutati. Cum se trateaza seboreea, problema scalpului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Ai fost la un control? este genetic?
http://www.doxologia.ro/......-scalpului
Poate ar fi bine sa auzi si parerea unui medic, fie el si de familie.
O zi buna :)

| corbulalbrosu a răspuns:

Soboreea scalpului este o boala de natura hormonala de obicei genetica care se poate trata medicamentos sau cu produse naturiste insa fara a se reusi vindecarea definitiva. Cel mai bun si adecvat tratament/remediu il poti primi din partea unui medic endocrinolog sau dermatolog. Multa sanatate.

| Felys a răspuns:

Nu se vindeca ci doar se amelioreaza,eu de ani de zile imi dau cu o crema, diporgenta se numeste atunci cand este mai mult, nu se da continu, se da cateva zile apoi se face pauza, este o boala mostenita si nevidencabila

| Peridava a răspuns:

Spalat des cu un sampon pentru copii (nu prea agresiv) si dermatolog.

| kiri11 a răspuns:

Incearca produsul Hairmastic, este un produs bun practic pentru toate problemele pielii scalpului happy