| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma va rog si pe mine cu un sfat daca se poate happy. Am luat Yasmin 7 zile.pt un chist la ovarul drept am mers in a 8 zi la ginecolog pentru ca ma dureau rau sanii si a trebuit sa intrerup tratamentul pentru ca aveam un nodul la sanul drept..si a doua zi...cand ar fi trebuit sa iau a 8 pastila de yasmin dar nu am mai luat ..am avut o sangerare maro/rosu inchis ceva de genul ..si cu cateva cheaguri arata de parca s-ar termina menstruatia...dar eu deja avusesem menstruatie luna asta s-a terminat in urma cu 3 zile, deci nu are cum sa fie iar menstruatie..se intampla oare sangerarea asta din cauza ca am intrerupt dupa 7 pastile tratamentul? Multumesc tuturor.happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, sângerarea se datorează întreruperii AC în "mijlocul" foliei!
Este vorba de o dereglare hormonală...

Toate cele bune.

| anonim_4396 explică (pentru bursuc001):

Merci happy

| bursuc001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu plăcere!

O zi frumoasă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Din cauza la tratamentul pe care-l iei se intampla asta.
Spune ginecologului tau ce ai patit, trebuie sa stie asta, este o reactie adversa.
Te pup!