| Leutzzu a întrebat:

Buna TPU am 13 ani si sunt racit de 2 saptamani si de cand am racit simt ca nu-mi intra destul aier in plamani (nu mereu) voi ce credeti este de la raceala?
P.S nu tusesc am doar flegma in gat si imi curge nasu ce credeti ca e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Bine ar fi sa mergi la medic sa te consulte; posibil sa ai pneumonie, nu e de joaca cu asa ceva si nu mai e o simpla raceala.

| SorinTudor a răspuns:

Probabil ai nasu infundat, cumpara-ti un spray de bixtonin

| Hutzy95 a răspuns:

Daca nu iti intra aer suficient in plamani poate e ceva de la plamani chiar daca nu tusesti, s-ar putea sa ai astm bronsic la asta nu tusesti tot timpu dar ai momente cand respiri greu