| Lety20 a întrebat:

Buna TPU.
Am asa o intrebare:
Daca un matur are un testicul umflat foarte tare, a refuzat categiric sa mearga la medic, plus la asta are diaree de multi ani, e si alcoolic.
Este riscul ca baiatul lui sa mosteneasca boala? Orhita parca se numeste testicolul imflamat.
Mentionez ca a inceput viata sexuala foarte tarziu la 32 cu toate ca el spunea ca a avut o singura data o partenera pe la 20 ani aproximativ(in anii studentiei). La inceputul relatiei n-am mers cu sexul foarte necalitativ si foarte rar. O data in cateva saptamani, luni pana la abstinenta.
Din cate am aflat la o cearta Mentionez ca tatal lui tot n-a fost amator de sex insa in perioada comunismului era un subiect tabu si nu era asta important.
Fratele lui la fel foarte rar o data in luna.
Rog seriozitate.
Poate cineva a avut asa caz.
Este riscul ca baiatul la maturitate sa aiba probleme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un betiv si poate e si impotent da l ..cului

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Infectiile nu se mostenesc. Adica eu daca ma tai la deget si ma infectez, pe urma fac un copil, nu inseamna ca acel copil se va infecta la deget.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Iar rezultatul genetic (ADN) al conceptiei este ca la loterie: orice om are si gene bune si gene proaste, iar copilul se va naste dupa cum ii este norocul.

| Laurentiu3673 a răspuns:

Am și eu o problema la testicolul drept mai exact in spatele acestuia langa epididim am așa o umflatura mica și tare cat boaba de orez. Ai așa ceva? Te rog răspunde. Am doar 16 ani și mi-e frica de cancer și mai ales de spitale

| Lety20 explică (pentru Laurentiu3673):

Abia acum am vazut ca ai scris..scuze.
Mai intai nu vreau sa te sperii ba din contra du-te la medic oricat de frica nu ti-ar fi! Cu cat mai repede cu atat mai bine!
Voi care tot amanati credeti ca o boala trece de la sine?
Am o cunoștință cu o problemă de genul, nu eu, si uite ca a amanat 3 ani pana i s-a spart testicolul si tot refuza internarea.