| gabyella a întrebat:

Buna tpu.Am o problema.Folosesc anticonceptionale yasmin de un an,problema e ca am incurcat zilele, in loc sa iau pastila de luni am luat-o pe cea de marti, marti pe cea de miercuri iar astazi fiind miercuri ce fac? o iau pe aia de luni? mentionez ca e a doua saptamana din blister.multumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, poţi s-o iei pe cea de miercuri ( deoarece tabletele au aceeaşi compoziţie ) şi apoi intri "în normal"!

"Fiecare comprimat conţine 3 mg drospirenonă şi 0, 03 mg etinilestradiol." - Sursa = Prospectul de la linkul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_2796_24.09.10.pdf?anmPage=1685&ID=33678

Toate cele bune.

| 26Geo a răspuns:

Daca as fi doctor,ti-as raspunde,dar cum nu sunt, te sfatuiesc sa te duci la doctor, nu de alta, dar risti sa faci ceva complicatii, cere un sfat profesionist.Bafta