| AmarisRisa69 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare mi s-a umflat gingia in interiorul gurii in interior pe partea cu gura ca sa zic asa, obrazul nu este umflat. Tin se mentionez ca la maseaua respectiva unde este umflatura am facut tratament pe canal si mi la curata canalul a omort nervu tot tacamul si azi dupa ce am mâncat o portocala am simtit umflatura. Toata ziua nu am avut nimic doar cand am mancat portocala mi s-a umflat. Credeti ca poate fi de la portocala?
De abai marti am programare la dentist.
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

N-are cum
Sigur mai ai infecție
Ia ampicilina până marți

| AmarisRisa69 explică (pentru Elena9328):

La maseauau respectica mi.a curatat canalul si a zis ca a terminat la ea doar mai are de pus plomba

| Elena9328 a răspuns (pentru AmarisRisa69):

Și ți a pus un înlocuitor, până la definitivarea plombei și cumva a căzut?

| AmarisRisa69 explică (pentru Elena9328):

Dupa ce mi.a curat defitiv canalul mi.a pus medicament si pe desupra o chestie alba tare.

| Elena9328 a răspuns (pentru AmarisRisa69):

Se poate sa fii intrat mâncare la ea.