| MobscenexD a întrebat:

de cateva zile imi simt sani mai mari mai umpluti si uneori ma dor si trebuia sa imi vina menstruatia mi-a venit dar nu a mai curs decat foarte putin. ce inseamna asta? fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| maddoximilian a răspuns:

In 5 zile va trece totul. nu te panica, esti la primele menstruatii? Daca nu si ti se pare ca este mai dificil poti sa mergi la un doctor ginecolog dar nu cred ca este cazul de asa ceva. Va trece, ai incredere corpul uman uneori este ciudatel :*

7 răspunsuri:
| Veme a răspuns:

Kching! Esti o fericita viitoare mamica! Felicitari! Sa fie intr-un ceas bun!

| MobscenexD explică (pentru Veme):

rolling on the floor)). Nu am facut nimicwinking. Deci cu extratrestri?laughing)))

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă ai, dacă eşti în primul an de CM, etc.

Cel mai probabil, este vorba de o mică dereglare hormonală.
Stai liniştită că menstra va continua în următoarele zile!

Toate cele bune.

| positivity a răspuns:

Înseamnă că ți-a venit menstruația.
Dar știai deja asta.

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Cine stie, poate ca da! big grin

| Cupcake a răspuns:

Umflarea sanilor e ceva normal inainte si in timpul menstruatiei. La fel si scurgerea putina. Depinde de mai mult factori, ideea este ca totul e normal.

| PupiLoveNumaiLaTine a răspuns:

E normal acest lucruwinking