| FashionVictim93 a întrebat:

Buna TPU... laptele poate reduce efectul pastilelor sau il poate anula? ...multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| matrix100 a răspuns:

Depinde ce fel de pastile este vorba.

| Clujean25 a răspuns:

Nu. Eventual poate ajuta la absorbția substanțelor active din pastile dacă acestea sunt liposolubile.

| emignon a răspuns:

Buna ziua!
La ce pastile va referiti? In ce priveste laptele,este un aliment complet si complex. Din cate cunosc,nu face rau in combinatie cu medicamente. Desigur,orice medicament poate da reactie adversa el insusi, insa cand se leaga de alimente, se numeste alergie.
Apropos, sunteti alergic la lapte, sau la combinatia lapte-alimente.

| nickolee a răspuns:

Da se Poate reduce.Stiu asta de la bunica.

| Clujean25 a răspuns (pentru nickolee):

Și bineînțeles că bunica ta are studii de specialitate, ca să fie în măsură să emită asemenea păreri, nu?