| steaaaaaaaa a întrebat:

Ma doare foarte rau capul. Am luat o pastila de Ibufen 200 si nu mi-a trecut de 30 de minute. Ce mai pot sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iuly4Sad a răspuns:

Nurofen e cea mai bună gamă de pastile pentru durerea de cap.Crede-mă.

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Cat de "apriga" poate fi durerea aia de nu o poti suporta fara sa iei medicamente?
De cand te doare? E prima data? Cat de tare? Daca te doare acum pentru prima data si e o durere acuta, puternica, mergi la urgente. Daca te doare de mult sau te-a mai durut, mergi la medicul de familie sa vada ce e cu durerea asta.

| cevdet a răspuns:

Sa mergi la medic, la urgente. Nu stii cauza. Ibuprofenul doar ascunde durerea, in asteptarea disparitiei cauzei, nu te vindeca. Daca tot te doare, nu e bine deloc.