| mysmile a întrebat:

am 16 ani sunt baiat si am 61kg. am o problema si anume sunculitele de pe burta si de pe solduri(nu sunt mari dar sunt vizibile si ma deranjeaza asta, se vad mai ales cand ma aplec etc.). Eu am renuntat la mancarurile fastfood si alte dulcuri. mananc destul de sanatos! si am inceput si exercitii pentru abdomen!
Deci va rog dati-mi cateva sfaturi pentru a avea un corp frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rose123 a răspuns:

Este foarte bine ca nu mai mananci fastfood. Iti recomand sa faci cat mai multa miscare ( flotari, genoflexiuni, exercitii de incalzire etc). Daca iti place un sport in mod deosebit si ai si timp, poate ar trebui sa-l practici.

7 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Mergi la sala

| mysmile explică:

Am 1,74 inaltime*

| mysmile explică:

Eu acum sunt a9a nu prea imi pasa asa mult de scoala dar n-am foarte mult timp si am avut si probleme la un genunchi... am facut inot! si vara cand am timp fac! de alergat alergtongue

| mysmile explică:

Am avut iarna asta entorsa la el! la baschet am facut-o!

| TraficantuDePorumb a răspuns:

Depinde si de cati m ai happy

| CoolGirl98 a răspuns:

Buna! In primul rand ca sa poti slabi trebuie sa mananci sanatos adica(salate,piept de pui la gratar,branza,rosii, castraveti, etc)sa nu bei apa minerala ci trebuie sa bei cam 2 litrii de apa PLATA pe zi.Trebuie sa renunti la mancarurile grase adica(salam,dulciuri(sunt cele care ingrasa cel mai mult), sa nu mai mananci prajeala, oua etc).Sa nu mananci dupa 10 seara.Iar sfatul medicilor este ca dupa ora 6 sa nu se mai manance. Uite de exemplu poti sa mananci dimineata un sendwis cu unt si sa bei o cana cu ceai.La pranz sa mananci un covrig sau o salata de ceva si seara sa mananci un piept de pui la gratar si cu o garnitura de legume.In fiecare zi trebuie sa faci miscare sa alergi in parc,sa faci genoflexiuni, fandari, etc. Sper sa iti fie de folos ajutorul meu.

| antoanetaD a răspuns:

Alearga!