| Mia_Ţopea_1989 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutorul vostru. Am probleme cu mijlocul de 11 ani de zile din cauza unui accident care l-am avut la 11 ani cu bicicleta. M-am lovit intre picioare si puteam sa raman paralizata de la burta in jos. De la 13 ani au inceput durerile din ce in ce mai dureroase. Acum am 24 de ani si locuiesc in norvegia. Am fost la multi doctori si niciunul nu este in stare sa imi dea un diagnostic corect. Am dureri din orice, cand stau in picioare, cand stau jos, cand ma aplec, cand ridic iar dimineata ma trezesc amortita. Am nascut si un copil si am crezut ca durerile vor disparea dar sunt din ce in ce mai dureroase. Este cineva care are aceleasi dureri ca si mine? stie cineva ce as putea sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Încearcă la alţi medici, numai medici specialişti te vor putea ajuta.
Sănătate multă.
Te pup!

| vegeta a răspuns:

Singuri care stie ce ai sunt doctorii mai du-te si la altii doctorii daca o sa umblii trebuie sa gasesti pe cineva care sa-ti dea diagnosticul corect dar pana atunci ia-ti calmante cand ai durerii gen algocalmin sau alte calmante si mai incearca crema aceea bengay sau alta crema care crezi u cai mai buna si pune pa cineva sa te maseze in locul dureri...

| Mia_Ţopea_1989 explică (pentru vegeta):

Am incercat o gramada de creme, fizioterapie, kinetoterapie si tot nu rezolv nimic, cu crema imi trece 30 de min si dupa aia ma ia durerea iar.

| vegeta a răspuns (pentru Mia_Ţopea_1989):

Cea mai nenorocita este fizioterapaia de kineoterapie nu stiu ca n-am auzit da de fizoterapie am auzit si sa-ti dau un sfat ca sa nu mai faci niciodata fizioterapie ca te nenoroceste am un unchi care a facut fizoterapie pentru picior cal durea rau si dp o luna si ceva i s-a rupt piciorul din sold si iar mai stiu pe cineva care tot asa facea pentru spate fizioterapie si din aceasta cauza sa imbolnavit mai rau si a murit...

| Mia_Ţopea_1989 explică (pentru vegeta):

Doamne fereste! Am facut doar o singura data fizioterapie unde mi-a incalzit spatele la un aparat apoi m-a pus sa stau pe pat intinsa si mi-a lipit ceva pe burta si spate. Simteam mici piscaturi. 1 saptamana de zile nu am mai fost in stare de nimic si aproape numai la pat am stat.